Резултати од тринаесеттиот ден на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Вчера во рамките на 13-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал се одиграа 4 натпревари.

 


Резултати од вчерашниот ден на турнирот 25 декември ( понеделник ), парови за 1/4 финални натпревари во сениори :

 

 

ВЕТЕРАНИ – 1/2 ФИНАЛЕ

 

 

„Портал” – “Комфи Ангел“    3:0

 

 

 

 

СЕНИОРИ – 1/4 ФИНАЛЕ

 

 

„2006 Зоки” – “Плинови Монт“    6:1

 

Ревијален натпревар помеѓу екипите на ФК Победа , ФК Пелистер и Репрезентација на Македонија

 

„Марфил” – “Виталиа-Ветаџока“    1:0

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.