Вечер финалето на светиниколскиот турнир во мал фудбал во Прилеп

Резултати од вчерашните натпревари на светиниколскиот турнир 27 декември ( среда ) :

 

 

СЕНИОРИ – 1/2 ФИНАЛЕ

19.30 часот “Марфил” – “Мите Транс“    4:1
20.30 часот “2006 Зоки” – “Волци“    2:0

 

 

Распоред за денешните натпреварите за турнирот во мал фудбал 28 декември ( четврток ) :

Парови за ФИНАЛЕ и за 3 – место Сениори ,
Финале – Ветерани и Финале – Пионери генерација 2005

 

Ветерани – ФИНАЛЕ

 

18.00 часот “Портал“ – “Златна рака“

 

Доделување на наградата за прво место во Ветерани

 

Пионери – финале генерација 2005

 

18.50 часот “Кафе Вирус“ – “Победа“

 

Доделување награди на Пионери – Генерација 2005
20.00 часот Културно – забавно – спортска манифестација

 

СЕНИОРИ – за 3 место

 

20.30 часот натпревар за 3 – место во сениори
 

СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ

 

21.20 часот ФИНАЛЕ – сениори

 

Доделување награди за најдобар голман, стрелец и најдобар играч како и награди за трите најдобро пласирани екипи во сениорска категорија.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.