ВИДЕО : Еден од полудите јапонски спортови

Погледнете го еден од полудите јапонски екипни спортови.

 

Crazy Japanese Pole Sport

Is this not the craziest sport you’ve ever seen?!

Posted by People Are Awesome on Среда, 27 Декември 2017

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.