Руска амбасада: Зголемено руско влијание во Македонија за празниците – со „руска салата”

Амбасадаа на Руската Федерација во Република Македонија денес објави шеговит твит на својот профил, во кој коментирајќи изјави на западни, но и македонски политичари дека во земајава има наводно силно руско влијание, порачува дека за новогодишните и божикните празници во Македонија „се очекува зголемено руско влијание“.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.