Тајмлапс видео од лансирањето на ракетата Falcon 9 на SpaceX

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 22-ри декември оваа година беше лансирана ракетата Falcon 9 на SpaceX. Лансирањето било од воздушната база Ванденберг, а видеото е снимено во Јума, Аризона. Фотографот Џеси Вотсон успеал да го направи ова неверојатно видео од настанот. Тој проверил 4 локации од кои сакал да снима, и на крајот избрал локација која има поглед над целиот град. Тој направил 2.452 фотографии, а за крајниот резултат искористил 1.315. Знаевте ли дека на почетокот луѓето мислеле дека станува збор за НЛО?

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи