Тајмлапс видео од лансирањето на ракетата Falcon 9 на SpaceX

На 22-ри декември оваа година беше лансирана ракетата Falcon 9 на SpaceX. Лансирањето било од воздушната база Ванденберг, а видеото е снимено во Јума, Аризона. Фотографот Џеси Вотсон успеал да го направи ова неверојатно видео од настанот. Тој проверил 4 локации од кои сакал да снима, и на крајот избрал локација која има поглед над целиот град. Тој направил 2.452 фотографии, а за крајниот резултат искористил 1.315. Знаевте ли дека на почетокот луѓето мислеле дека станува збор за НЛО?

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.