ВИДЕО: Листата на 100-те најубави жени на светот

„Индепендент критикс“ веќе 28 години со ред ја објавува листата на најубавите жени на светот, што е и своевиден стандард за убавина.

 

Тимот што стои позади овој проект нагласува дека тие не бираат исклучиво познати личности, ниту пак се фокусираат на сексапилни тела. Нивата желба е јавноста да ја запознаат со убавиците кои поседуваат елеганција, грациозност, но и страст која што избива од нив.

 

На прво место на листата се наоѓа глумицата Лајза Соберано, која според жирито е жената со најубаво лице во светот. После неа следуваат Тилан Блондо, француската манекенка која што пред десет години беше прогласена за најубаво девојче на светот. На третото место е тајванската пејачка Чоу Цу-Ју.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.