ВИДЕО: Листата на 100-те најубави жени на светот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

„Индепендент критикс“ веќе 28 години со ред ја објавува листата на најубавите жени на светот, што е и своевиден стандард за убавина.

 

Тимот што стои позади овој проект нагласува дека тие не бираат исклучиво познати личности, ниту пак се фокусираат на сексапилни тела. Нивата желба е јавноста да ја запознаат со убавиците кои поседуваат елеганција, грациозност, но и страст која што избива од нив.

 

На прво место на листата се наоѓа глумицата Лајза Соберано, која според жирито е жената со најубаво лице во светот. После неа следуваат Тилан Блондо, француската манекенка која што пред десет години беше прогласена за најубаво девојче на светот. На третото место е тајванската пејачка Чоу Цу-Ју.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи