Најубавите градови за дочек на Нова Година

Луѓето сè почесто Новата Година ја дочекуваат на необични места како што се Барбадос, Малдиви и Мароко. Но, ако сонувате за снежна Нова Година, каде што сè е украсено во новогодишни бои, децатa си играат со снешковци и се влечат со санки, место во кое живее новогодишниот дух, тогаш погледнете ги овие градови.

 

Прага, Република Чешка

 

Квебек Сити, Канада

 

Виена, Австрија

 

Рованиеми, Финска

 

Келн, Германија

 

Њујорк, САД

 

Бриж, Белгија

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.