ВИДЕО : Неверојатен станбен комплекс во Сингапур

Неверојатен станбен комплекс во Сингапур, со градини на покривите и терасите во кој живеат неколку илјади луѓе.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.