ВИДЕО : Топ 10 неверојатни роботи кои не сме знаеле дека постојат, а може да го направат нашиот живот полесен

Се повеќе сме сведоци на тоа дека роботите, полека, но сигурно стануваат дел од нашето секојдневие и заменуваат поголем дел од работите кои досега ги работеле луѓето.

 

Во видеото може да погледнете 10 роботи кои може да го направат нашиот живот полесен како што се : робот куфер, кој сам оди по вас, робот кој ја чисти вашата скара, робот кој пегла и суши алишта, неверојатен робот кој готви, робот кој ви ги дава потребните лекови во определно време од денот, робот кој ги чисти лисјата и снегот од вашиот двор, чистач на прозорци и други.

 

Ова е доказ дека времето на роботите допрва доаѓа.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.