ВИДЕО : Топ 10 неверојатни роботи кои не сме знаеле дека постојат, а може да го направат нашиот живот полесен

Се повеќе сме сведоци на тоа дека роботите, полека, но сигурно стануваат дел од нашето секојдневие и заменуваат поголем дел од работите кои досега ги работеле луѓето.

 

Во видеото може да погледнете 10 роботи кои може да го направат нашиот живот полесен како што се : робот куфер, кој сам оди по вас, робот кој ја чисти вашата скара, робот кој пегла и суши алишта, неверојатен робот кој готви, робот кој ви ги дава потребните лекови во определно време од денот, робот кој ги чисти лисјата и снегот од вашиот двор, чистач на прозорци и други.

 

Ова е доказ дека времето на роботите допрва доаѓа.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи