ВИДЕО: Уште еден навистина уникатен начин на ловење риба со ќупови

Луѓето низ целиот свет имаат различни начини и техники на ловење риба. Ова е уште еден навистина уникатен начин на ловење со помош на ќупови. А во ловењето паѓа и по некоја змија : )))

 

Unusual Fishing

Trapping Country Fish With 2 Big Pottery Pots ??

Credit:AroundMeBD (goo.gl/jWFX8W)

Posted by NTD Taste Life on Понеделник, 1 Јануари 2018

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи