ВИДЕО: Уште еден навистина уникатен начин на ловење риба со ќупови

Луѓето низ целиот свет имаат различни начини и техники на ловење риба. Ова е уште еден навистина уникатен начин на ловење со помош на ќупови. А во ловењето паѓа и по некоја змија : )))

 

Unusual Fishing

Trapping Country Fish With 2 Big Pottery Pots ??

Credit:AroundMeBD (goo.gl/jWFX8W)

Posted by NTD Taste Life on Понеделник, 1 Јануари 2018

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.