Топ 10 најсимнувани серии во 2017

Драмата на HBO „Game of Thrones“ во 2017-та го завзеде првото место во најсимнуваниите серии. Сепак, тоа сигурно ќе се смени годинава, со оглед на тоа дека „Game of Thrones“ нема да се емитува во 2018 и ќе се врати со последната сезона во 2019 година, како што потврди Софи Тарнер која ја игра улогата на Санса Старк.

 

Рекордна и епски популарна беше финалната епизода на „Game of Thrones“ што беше најпиратираната епизода во 2017 година.

 

Комедијата „The Big Bang Theory“ се најде на четврто место на листата најсимнувани серии, а по неа следи анимираната „Rick and Morty“ на петтото место.

 

Конечната листа најпиратирани ТВ-серии на BitTorrent според TorrentFreak за 2017 година изгледа вака: 

 

  1. Game of Thrones
  2. The Walking Dead
  3. The Flash
  4. The Big Bang Theory
  5. Rick and Morty
  6. Prison Break
  7. Sherlock
  8. Vikings
  9. Suits
  10. Arrow

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи