Најдобриот град за забава се наоѓа во Германија

Заборавете за Лас Вегас, Лондон или Њујорк! Ако сакате да ја доживеете ноќта од филмот Мамурлук, не мора да пропатувате половина од светот, бидејќи вистинската забава не се наоѓа многу далеку од нас.

 

Хамбург беше прогласен за најдобар град за забава!

 

Online World Hostel Hostel ни го откри најпосакуваниот град за забави во светот. Во испитувањето, учествуваа над 4.000 луѓе од 27 земји во светот, оценувајќи го квалитетот на клубовите и баровите, отвореноста и пристапноста на локалното население, безбедноста, инфраструктурата и цената.

 

Европските градови го освоија остатокот од светот, а сите љубители на ноќниот живот повеќе не треба да ги планираат своите патувања во странство.

 

Топ 10 градови за најдобра забава на светот:
1. Хамбург
2. Копенхаген
3. Берлин
4. Даблин
5. Амстердам
6. Сан Франциско
7. Гетеборг
8. Прага
9. Варшава
10. Њујорк

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи