Дебакл на Кливленд во Минеаполис

Facebook
Twitter
Email
Print

Минесота Тимбервулвс го декласира вицепрвакот во НБА-лигата, Кливленд Кавалирс.

 

Кливленд се соочува со сериозни проблеми. По синоќешниот сериозен пораз, каде во еден период губеа и со 41 поени разлика, очигледно е дека во редовите на клубот нешто не штима. Минесота со одличната игра на крај покажа дека е квалитетна екипа и успеа да ги порази Кливленд со 28 поени разлика, со конечен резултат од 127:99.

 

Во победничкиот тим Вигинс постигна 25 поени, а Џими Батлер имаше ефект од 21 поен, 8 скока, 9 асистенции и 3 украдени топки. Кај Кливленд најефикасни беа Џеф Грин со 22 и Кајл Корвер со 19 поени. Лидерот на Кливленд, Леброн Џејмс, го одигра најлошиот меч сезонава, постигнувајќи само 10 поени.

 

 

Резултати:
Индијана – Милвоки 109:96
Бруклин – Торонто 113:114
Чикаго – Хјустон 107:116
Минесота – Кливленд 127:99
Њу Орлеанс – Детроит 112:109
Сакраменто – Сан Антонио 100:107
Голден стејт – Денвер 124:114
ЛА Клиперс – Атланта 108:107

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи