Најдобрите фотографии снимени со дрон во 2017 година

„Dronestagram“ е заедница која собира фотографи од целиот свет на лица заљубени во фотографирањето со беспилотни летала (дронови) кои овде можат да ја споделат својата страст. Убавината на фотографирањето со дронови е тоа што овозможува да видиме нешто што е многу невообичаено за човечкото око, да истражува од различни агли и перспективи од големи височини. Секоја година заедницата на Dronestagram одржува натпревар од најдобрите фотографии направени со дрон.

 

Погледнете дел од најдобрите дрон-фотографии за 2017 година.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи