Најдобрите фотографии снимени со дрон во 2017 година

„Dronestagram“ е заедница која собира фотографи од целиот свет на лица заљубени во фотографирањето со беспилотни летала (дронови) кои овде можат да ја споделат својата страст. Убавината на фотографирањето со дронови е тоа што овозможува да видиме нешто што е многу невообичаено за човечкото око, да истражува од различни агли и перспективи од големи височини. Секоја година заедницата на Dronestagram одржува натпревар од најдобрите фотографии направени со дрон.

 

Погледнете дел од најдобрите дрон-фотографии за 2017 година.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.