ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Јованоски го прочитаа сите, од ден во ден влегува во нова лага и ново неисполнето ветување

Почитувани излажани прилепчани и ти градоначалниче промотор на лагите, а сега далеку во странство! Најпрвин сакаме да ви го честитаме првиот работен ден во двојазичен Прилеп! Да, да двојазичен за кој што вие не убедувавте дека народот не разбрал добро, а гордо се смешкавте зад промоторот на тиранската платформа Зоран Заев под градскиот чaсовник! Рекоа на денешната прес конфренција од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ  Прилеп.

 

 

Прес конференцијата ја пренесуваме во целост.

 

„Имате поздрав од жителите на Три багреми-велат сте ги излажале!

 

Имате поздрав од фудбалерите, ракометарите, рекреативците и Вие но и тие од пресовите зад вас што ветуваа европски спорт-велат сте ги излажале.

 

Имате поздрав од пензионерите,кои со проектот Супер Марио беа препородени-велат сте ги осакатиле!

 

Имате поздрав од 22.000 семејства во Прилеп-чекаат 20% поевтина вода -сте ги излажале!

 

Имате поздрав од 280 фамилии чии членови благодарение на вас останаа без егзистенција-сте ги уништиле!

 

Градоначалниче – на лагата и се кратки нозете! Ве прочитаа сите! Од ден во ден нова лага, ново неисполнето ветување! Но денес ваш најголем противник не е ВМРО-ДПМНЕ ,туку народот и вашите гласачи кои се тотално разочарани од Вас.

 

За крај кај и да сте, добро поминете си и помислете дека веќе 4 месеци го уништувате Прилеп!

 

Почнете да работите! Доста е шетање, доста е сликање!“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи