Асанж објави нова загатка – табла шах со одредена комбинација на фигурите

Facebook
Twitter
Email
Print

Шефот на Викиликс Џулијан Асанж објави пост на веб-сајтот кој има комбинација од шах. Корисниците на твитер се обидуваат да ја разберат неговата порака – што всушност тоа би можело да значи ?

 

Лидерот на Wikileaks, кој деновиве доби еквадорско државјанство, не стави коментар под сликата.

 

Пред неколку дена корисниците на мрежата пак погодуваа негова друга загатка, во која асанж постави код со 60 карактери и линк до видеото paper planes на пејачката M.I.A.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи