Прилепчанец извршил полов напад врз 13 годишно девојче

Триесет и седум годишниот Ш.Р. од Прилеп, во својот дом, со употреба на физичка сила извршил полови дејствија над 13- годишно девојче со кое бил во роднински врски.

 

Полициската станица од Прилеп поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое нема наполнето 14 години“.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи