ВИДЕО: Македонската фаланга ја фасцинира ЕХФ, која направи специјално видео за нашите навивачи

Македонската фаланга и на ова европско првенство доминира на трибините. Кога нашите ракометари се на теренот, гледалиштето е црвено-жолто. Тоа не остана незабележано од медиа-тимот на ЕХФ.

 

“Македонците навиваат за нивниот тим“ – е насловот на специјалното видео на ЕХФ посветено на македонската фаланга.

 

 

Преку 2000 македонски навивачи се дојдени во Загреб за да и дадат поддршка на својата национална селекција.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.