ВИДЕО: Македонската фаланга ја фасцинира ЕХФ, која направи специјално видео за нашите навивачи

Facebook
Twitter
Email
Print

Македонската фаланга и на ова европско првенство доминира на трибините. Кога нашите ракометари се на теренот, гледалиштето е црвено-жолто. Тоа не остана незабележано од медиа-тимот на ЕХФ.

 

“Македонците навиваат за нивниот тим“ – е насловот на специјалното видео на ЕХФ посветено на македонската фаланга.

 

 

Преку 2000 македонски навивачи се дојдени во Загреб за да и дадат поддршка на својата национална селекција.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи