ВИДЕО: Mетеор експлодира над Мичиген и предизвика земјотрес!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
Метеор навлезе во атмосферата на Земјата и експлодира над небото на американската сојузна држава Мичиген, што беше проследено со силна светлина и неколку моменти на бучава. Експлозијата била толку силна што предизвикала земјотрес од 2 степени според Рихтер.
Американската Национална аеронаутичка и вселенска агенција (НАСА) соопшти дека вселенското тело се движело со брзина oд oкoлу 90.000 километри на час.

 


 

Надлежните служби велат дека примиле преку илјада повици, бидејќи луѓето биле во општа паника од јачината на експлозијата.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи