Барса работи со полна пареа: Во два дена, два нови договори

Facebook
Twitter
Email
Print

Oткако во текот на вчерашниот ден беше објавено дека Жерард Пике се договорил за продолжување на договорот со Барселона, денес Каталонците објавија дека постигнале договор и со Серхи Роберто.

 

Барселона на својот официјален профил објави дека Роберто потпишува нов договор со клубот кој ќе има важност до 30 јуни 2022 година и исто како и во договорот на Пике и Роберто во својот договор ќе има откупна клазула од 500 милиони евра.

 

Роберто како и Жерард е продукт на школата на Барселона, популарната Ла Масија при што постепено се градеше и сега е важен дел од играта на клубот.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи