ВИДЕО : Даниел Рикалоски од Кривогаштани по втор пат го фати Светиот крст

Даниел Рикалоски од Кривогаштани и годинава по втор пат го фати Светиот крст на богослужбата што по повод празникот Богојавлениеи – Водици се одржа во црквата Света Богородица Пречиста.

„Се фрлам по крстот по 5-ти пат, а успевам да го фатам два пати, на сите им посакувам љубов, здравје и среќа“, рече Даниел Рикалоски.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи