ВИДЕО : Даниел Рикалоски од Кривогаштани по втор пат го фати Светиот крст

Даниел Рикалоски од Кривогаштани и годинава по втор пат го фати Светиот крст на богослужбата што по повод празникот Богојавлениеи – Водици се одржа во црквата Света Богородица Пречиста.

„Се фрлам по крстот по 5-ти пат, а успевам да го фатам два пати, на сите им посакувам љубов, здравје и среќа“, рече Даниел Рикалоски.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.