Унча Бојаџиески го фати Светиот крст во Крушево за Богојавление Водици.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Унча Бојаџиески го фати Светиот крст во Крушево за Богојавление Водици.

 

На фрлањето на крстот во Крушевско езеро оваа година учествуваа 35 капачи.

 

Градоначалникот на Општина Крушево Томе Христоски им подели симболични награди на сите кои учествуваа во манифестацијата.

 

„На сите капачи им посакувам здравје, среќа, успех и бериќет, како на присутните, така и на сите граѓани“, изјави Христоски.

 

Бојаџиески по втор пат е најуспешен во фаќањето на крстот, а од компанијата „Зегин“ доби бањарка и таблет.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи