ВИДЕО : Неверојатни машини за експресно боење на белите ленти на патиштата

И додека при боењето на белите ленти на улиците и патиштата кај нас се блокира целиот сообраќај и настанува вистински хаос со часови тоа во светот се решава вака. Овие машини ги бојат лентите на патишта со неверојатна прецизност, било тоа да се испрекинати или полни ленти. Машините се произведени во Белорусија.

 

Бојата е направена од термопластика, а исто така таа користи рефлектирачки стаклени зрна со што лентите ова ги прави потрајни и запобележливи.

 

Уште поневеројатно е што дел од овие машини може да се употребуваат и без шофер.

 

Машините се со различни големини, овозможувајќи им да вршат различни задачи како што се боење на автопати и внатрешно-градско боење на лентите од улиците.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи