ВИДЕО: Македонскиот пат до победа – Македонија повторно во фокусот на ЕХФ

Facebook
Twitter
Email
Print

Македонија е вистинска сензација на ЕП во Хрватска, откако без пораз, со две победи и реми против големата Германија, завршивме како првопласирани во првата фаза од континенталниот шампионат.

 

Токму поради тоа, Македонија повторно се најде во фокусот на ЕХФ, кој подготви интересно видео за македонскиот пат на победата, односно најинтересните моменти од настапот на македонската ракометна репрезентација во Загреб.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи