ВИДЕО: Меси со магични дриблинзи дели лекции за тоа како се изнесува топка од својата половина

Facebook
Twitter
Email
Print

Навикнати сме на импресивните изданија на Меси, но се чини никогаш нема да биде доволно да го гледаме како поминува покрај противничките играчи како да се конуси на тренинг.

 

Во 85-тата минута од синоќешниот натпревар на својата половина прими една топка од Нелсон Семедо и почна да ги омаловажува фудбалерите на Бетис со своите магични дриблинзи. Тројца се обидоа да му ја земат топката, но тоа за Меси не претставуваше никаква пречка, па за својата магија беше поздравен со стоечки овации и од противничките навивачи на преполниот „Бенито Вилјамарин“.

 

 

 

Дриблингот во финишот му беше дури 12 на натпреварот со што постави нов рекорд во Ла Лига.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи