„Friends“ е најдобрата хумористична серија на сите времиња

Корисниците на веб-страницата Ranker ги одбраа најдобрите хумористични ТВ-серии на сите времиња и според нивните гласови една серија убедливо го освои првото место.

 

Како што и многумина очекуваа, победникот е серијата „Friends“, со освоени 570.000 гласови. Серијата се емитуваше од 1994 до 2004 година, и важи за еден од најпрепознатливите телевизиски шоуа.

 

Според гласовите на корисниците на Ranker, топ 5 листата најдобри хумористични ТВ-серии ја заокружуват Seinfeld, The Simpsons, Cheers и The Big Bang Theory.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи