„Friends“ е најдобрата хумористична серија на сите времиња

Корисниците на веб-страницата Ranker ги одбраа најдобрите хумористични ТВ-серии на сите времиња и според нивните гласови една серија убедливо го освои првото место.

 

Како што и многумина очекуваа, победникот е серијата „Friends“, со освоени 570.000 гласови. Серијата се емитуваше од 1994 до 2004 година, и важи за еден од најпрепознатливите телевизиски шоуа.

 

Според гласовите на корисниците на Ranker, топ 5 листата најдобри хумористични ТВ-серии ја заокружуват Seinfeld, The Simpsons, Cheers и The Big Bang Theory.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.