Познат бројот кој Михтаријан ќе го носи во Арсенал

Facebook
Twitter
Email
Print

Во текот на вчерашниот ден конечно беше комплетирана размената која долго време се најавуваше, Алексис Санчез премина во Манчестер Јунајтед, додека Хенрик Михтаријан на негово место пристигна на „Емирати“.

 

Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед ја доби очекувата „седмица“, но ретко кој очекуваше дека и Ерменецот, Хенрик Михтаријан ќе ја носи „седмицата“ во Арсенал.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи