Судир меѓу авион и хеликоптер во Германија, четворица загинати

Facebook
Twitter
Email
Print

Четири лица загинаа во судир на мал авион и хеликоптер, северозападно од Штутгарт, соопшти полицијата.

 

Несреќата се случила во Филипсбург, на оддалеченост на околу 100 километри од Штутгарт.

 

Засега полицијата не дава повеќе детали за несреќата.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи