Снежна уметност во Токио

Во центарот на Токио веќе подолг период нема паднато снег, како оној што падна пред два дена. Автомобилите се целосно покриени, а и патиштата се блокирани.

 

Снегот ги изненади сите и иако градот не можел да функционира сепак тоа не ги спречило локалните уметници својата креативност да ја преточат во снежна уметност и луда забава. На секое ќоше по улиците Јапонците направија снешковци и најразлични фигури од снег, кои едноставно воодушевуваат.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи