Кривична пријава против прилепчанец кој силувал 12 годишно девојче

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 18 годишно лице од Прилеп  за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

 

На  21.01.2018 година околу 20,30 часот, во близина на село Присад, пријавениот извршил полов напад врз 12 годишно дете.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи