Кражба на чоколада вредна 400.000 евра

Facebook
Twitter
Email
Print

Две приколки, натоварени со 44 тони чоколада, исчезнаа во петокот вечерта од индустриска зона во Фрајбург и полицијата не може да ги пронајде крадците, пренесуваат локалните медиуми. Чоколадата е во вредност од 400.000 евра.

 

Една приколка била откриена во саботата, влечена од полски камион, кој застанал на пауза во близина на границата помеѓу Германија и Франција. Чоколадата е пронајдена во иста состојба, но возачот успеа да избега.

 

Втората приколка е пронајдена во близина на границата со Франција, но недостасуваат две третини од чоколадата.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи