Критична маса #44: Ние ѕвррр, а надвор бррр!

Студеното време не треба да претставува пречка за да го користиме точакот како превозно средство и во зима.

 

Градската иницијатива Прилеп На Точак. која се бори за подигање на јавната свест на љубителите на велосипедизмот, возачите, пешаците, децата, родителите, јавните институции и сите други во Прилеп за користењето на точакот како урбано, модерно и еколошко превозно средство, и покрај ладното време, ги охрабрува сите да го користат велосипедот како превозно средство и во зима.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи