Харден со неверојатен трипл-дабл го растури Орландо

Facebook
Twitter
Email
Print

Џејмс Харден на натпреварот против Орландо Меџик ја покажа својата моќ. Тој одигра  фантастична партијата за победата на својот Хјустон против ,,магичните” од Орландо со резултат од 114:107.

 

Харден беше непогрешлива енигма, а играчите на противничкиот тим немаа сили да го спречат неговиот продор кон кошот

 

„Брадата“ стана првиот играч во историјата на НБА реализирајќи „трипл-дабл“ со неверојатни 60 поени, надополнети со 11 асистенции и 10 скока.

 

 

Резултати:
Вашингтон – Оклахома 102:96
Њујорк – Бруклин 111:95
Торонто – Минесота 109:104
Детроит – Кливленд 125:114
Хјустон – Орландо 114:107
Њу Орлеанс – Сакраменто 103:114
Сан Антонио – Денвер 106:104
Јута – Голден Стејт 129:99
ЛА Клиперс – Портланд 96:104

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи