ВИДЕО – Наградени маски за „Прочка 2018“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Наградени маски на меѓународниот карневал  „Прочка 2018“

 

Прво место:

 

  • „Ратевски бамбурци“ – с.Ратево
  • „Аладин и волшебната ламба“ – Танцово студио „Зодијак„
  • „Балканскиот магионичар“ – Корча, Албанија

 

Второ место:

 

  • „Кураичка крвава свадба“ – с.Куратица
  • „Палави колачиња“ – Пробиштип
  • „Мажоретките од Бела црква“ – Бела црква, Србија

 

Трето место:

 

  • „Стари Страчинари“ – с.Мокриево
  • „BALCK DOLLS“ – СОУ Орде Чопела
  • „Ватра“ – Будва, Црна гора

 

 

НАЈМАСКА :

 

  • „Коранти“ – Птуј, Словенија

 

 

Кратко видео за дел од атмосферата за „Прочка 2018“ од Филип Петрески : 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи