ЅИД НА СООБРАЌАЈНИОТ СРАМ : Со возила на плоштадот во Прилеп

Читател до редакцијата на Инфо Компас испрати фотографии од возило со скопски регистарски таблици како се движи и се паркира на плоштадот „Александрија“ во центарот на Прилеп, пред Комерцијална банка.

 

Читателот револтирано обвинува и дека синоќа два пати го пријавил случајот во полиција, но немало интервенција.

 

Надлежните органи треба да проверат дали има вистина во овие тврдења.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.