Девојчето што на 13 години стана милионер продавајќи слики од своите визии

Акиане Крамарик е 13 годишно девојче, кое што самостојно го заслужи статусот на милионер, продавајќи слики што самата ги црта, а ги гледа во своите визии. Уште на 5 годишна возраст таа почнува да црта слики од Исус Христос, кои успешно ги продава.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.