Изложба на дела од ликовната колонија „НИЖО ПОЛЕ“ во Прилеп

Во петок 9 март 2018 во 19.00 часот во ликовната галерија од ЦК„Марко Цепенков“ ќе биде отворена изложба на дела од ликовната колонија НИЖО ПОЛЕ.

 

Триесетина дела од 16 уметници од Македонија, Србија и Бугарија, се дел од изложбата од 18 издание на меѓународната колонија Нижо поле, што последните години традиционално се одржува на Молика, каде уметниците творат вдахновени од убавините на Пелистер.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.