Видео: Акробациите на бугарскиот претседател Румен Радев

Бугарскиот претседател Румен Радев пред новинарските екипи изведе вистинска акробација на справи за вежбање во еден јавен парк, моменти пред да се одржи седницата на Советот за национална безбедност и целосно ги збуни репортерите.

 

Радев е поранешен генерал и е во одлична физичка состојба, што е евидентно и од овој гимнастичарски потег.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.