ВИДЕО – Нов протест во Прилеп : Формирање Народен парламент и поддршка за Претседателот Иванов

Прилепчани вечерва повторно излегоа на протест. Истакнаа дека наскоро ќе се формира Народен парламент кој ќе бил поддршка за претседателот Иванов и да не го потпише указот за законот за двојазичност. Во тој Народен парламент ќе биле членови граѓаниите на Македонија. Првата точка ќе била подрршка на Иванов, а за следните чекори ќе се знаело во наредните денови.  Еве дел од изјавите и атмосферата од вечерашнииот протест.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.