„ЛЕ Парисен“: И Клоп на листата желби на ПСЖ

Менаџерот на Ливерпул, Јирен Клоп, се најде на литата потенцијални тренери на Пари Сен Жермен. „Црвените“ играат одлично оваа сезона под водство на Клоп, па богатите сопственици од ПСЖ сакаат да го донесат Германецот на „Паркот на принцовите“, пренесува француски „ЛЕ Парисен“.

 

Унаи Емери речиси сигурно ќе го напушти коримилото на „светците“ на крајот на сеозната, а раководството веќе ја започна потрагата по негов заменик.

 

Медиумите секојдневно лецитираат со нови имиња, а сега во листата кандидати се наоѓа и името на Јирген Клоп, заедно со тие на Антонио Конте, Луис Енрике и Карло Анчелоти.

 

Бидејќи Клоп има важечки договор со Ливерпул до 2022 година, на „светците“ сигурно нема да им биде лесно да го доведат Германецот во Париз, иако милионите со кои располагаат и тоа како им ги олеснуваат работите.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.