Нови меѓународни успеси на Џ.К. Бушидо, 3 бронзени медали од турнирот во Ниш

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп се врати со 3 бронзени медали од турнирот во Ниш каде учествуваа над 300 натпреварувачи од Бугарија, Србија , Црна Гора, Романија и Македонија. Меѓународниот турнир „МЛАДОСТ ЕВРОПЕ“ беше во организација на Џудо Клубот „Шогун“  од Ниш.

 

Бушидо учествуваше на турнирот со 4-ица учесници.

 

 

 

 

Освен Бушидо учествуваа и други 3 клубови од Македонија со 20 џудисти пионери.

 

Медали освои и џудо клубот Сеишин од Прилеп кој зеде учество само во женска конкуренција при што освоени се два медели (1 златен и 1 бронзен). Помлади пионерки: Теодора Тасеска 1-во место, Леона Настоска 3-то место.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи