Временска прогноза за велигденскиот продолжен викенд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Променливо време најавуваат метеоролозите за велигденскиот продолжен викенд кој не чека на крајот на оваа недела.

 

Веќе во петок доаѓа посвежо време. Температурите ќе се спуштат под 15 степени, а цел ден се очекува да биде дождлив.

 

Во сабота настапува разведрување и раст на температурите. Повремено ќе има облачност, а температурите ќе се движат нешто под 20 степени.

 

Во недела времето ќе биде ведро, а температурите ќе се искачат над 20 степени.

 

Слично време ќе имаме цела наредна недела  до почетокот на викендот кога постепено ќе следи наоблачување.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи