Противпешадиска мина пронајдена кај Леково

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Противпешадиска распрскувачка мина, произведена во поранешна СФРЈ, била пронајдена вчера во Прилеп, на место викано „Борула“, над стрелиштето „Леково“, во близина на патот.

 

Како што соопшти МВР, увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп и пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video