Противпешадиска мина пронајдена кај Леково

Противпешадиска распрскувачка мина, произведена во поранешна СФРЈ, била пронајдена вчера во Прилеп, на место викано „Борула“, над стрелиштето „Леково“, во близина на патот.

 

Како што соопшти МВР, увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп и пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.