ВИДЕО – Во Прилеп се одржува 18-тата по ред меѓународна изложба на кучиња „C.A.C.I.B. Прилеп 2018“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денеска и утре во Прилеп, на Паркот на Револуцијата се одржува 18-тата по ред меѓународна изложба на различни расии на кучиња „ C.A.C.I.B. Прилеп 2018“. На изложбата учествуваат над 400 кучиња од над 20 европски земји, како што се Србија, Бугарија, Грција, Романија, Австрија, Унгарија, Шведска, Косово, Италија, Франција, Чешка, Словачка, Хрватска и други. Организатор на изложбата е Кинолошкото друштво од Прилеп.

 

Погледнете дел од пректрасната атмосферата на оваа изложба.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video