Видео: Кларенс Сидорф – класата е вечна!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Кларенс Сидорф имаше импресивна играчка кариера во која беше дел од најголемите европски гиганти како Ајакс, Милан, Интер и Реал Мадрид, но сега славниот Холанѓанец е пред нов предвизвик. Од пред три години започна тренерска кариера и моментално е на кормилото на Депортиво, но неговата техника се уште е импресивна.

 

Тоа го покажа и на натпреварот против Атлетик Билбао кога со магичен допир ја смири топката покрај аут линијата.

 

Резервистите на клупата, но и публиката на трибините остана без зборови… Погледнете!

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video