Специјализирана смотра на македонски изворни шарпланинци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Оваа сабота на 21.04.2018 година на Гумење со почеток во 11 часот се одржува специјализираната смотра на македонски изворни шарпланинци.  Овој настан се одржува неколку години по ред во Крушево и предизвикува голема регионална популарност.

 

Покровител на манифестацијата е Меѓународната фондација Тоше Проески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video