Сериите што ги следат интелигентните луѓе

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На интернет-порталот Ранкер деновиве се води интересна расправа за тоа кои серии ги сакаат интелигентните луѓе.

 

Несомнено, изборот на телевизиски програми и разновидни ТВ-содржини никогаш не бил поголем, во глобални рамки, но исто така на телевизиите никогаш не се прикажувале и поголеми глупости. Серии од разни жанрови ги преплавија ТВ-каналите, па, соодветно на тоа, гледачите прашуваат кои телевизиски серии ги следат интелигентните луѓе.

 

Доколку ѝ верувате на екипата на порталот Ранкер, таа листа изгледа вака:

 

10. Hannibal

9. Mr. Robot

8. Doctor Who

7. The X-Files

6. Dr. House

5. Dexter

4. Breaking Bad

3. Game of Thrones

2. House of Cards

1. Sherlock

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video