ВИДЕО – Кога кокошките ќе извршат инвазија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Слично како во филмот „Птици“ на Хичкок, но оваа сцена не е страшна туку комична и интересна. Овој земјоделец ги истренирал своите кокошки да доаѓаат за храна кога тој ќе свирне. Неверојатно е и тоа што кокошките летаат низ планината.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи