Мајсторија на Горан Пандев

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев вчера постигна феноменален погодок на првенствената средба против Верона, на која Џенова славеше победа со 3:1.

Пандев влезе од клупата за резервни фудбалери во 81. минута, а веќе во 93. минута следеше вистинска фудбалска магија на нашиот капитен кој од 15-тина метри го лобоваше гостинскиот голман, а по мечот истакна дека токму овој погодок можеби е неговиот најубав во својата кариера. Дефинитивно ова ќе биде гол на колото во Серија А, а веројатно ќе биде вметнат и во потенцијалните најубави голови на сезоната.

За Пандев овој погодок беше негов 80-ти во Серија А. Оваа бројка го смести Пандев помеѓу најдобрите 10 стрелеци во Италија кога во прашање се активните фудбалери.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.