ВМРО-ДПМНЕ : Нервозата кај СДС Прилеп не се сокрива, многу лажни ветувања, а малку остварувања

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Нервозата кај СДС Прилеп не се сокрива!  Многу лажни ветувања, а малку остварувања. Вака реагираа од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп реакцијата на градоначалниикот Јованоски, откако тој реагираше на нивниот прес.

 

Реакцијата ја пренесуваме во целост.

 

Многу лажни ветувања, а малку остварувања. Од денес секојдневно ќе ги дознавате „должничко, доверителско, фамилијарните односи” на Градоначалникот со неговата фамилија, со фамилијата на директорот на Старски дом, со фамилијата во неговата амбуланта, ќе дознаат кој тоа од Комуналец ја чисти неговата викендица во село Оревоец, а градот се смрдува.

 

Јованоски, за 6 месеци направивте глупости за 600 пресконференции. Народот е крајно револтиран и бара под итно да се пензионирате и да се посветите на фамилиите, да им дадете шанса на тие што знаат да го водат Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи